Najnowsze wydanie 39

Okladki E Wydani Magazyn Pomorski 392019 

 

Redakcja

Prezes: Grażyna Anna Wiatr
Redaktor naczelny: Zbigniew Żukowski
Zespół redakcyjny: Ewa Judycka, Anna Umięcka, Alina Kietrys, Barbara Miruszewska, Cezary Spigarski, Jerzy Uklejewski, Paweł Janikowski, Tomasz Wróblewski, Ewelina Kroll

Skład: Maciej KREDA Jurkiewicz, www.produktart.pl

Dział foto: AJF Media, Maciej Kosycarz KFP, Radosław Michalak, Sławomir Panek, Fotogrupa, Marta Domańska, Krzysztof Lewandowski/KMArt Photo

Laureat Orła Pomorskiego Innowacyjności - DRUTEX SA

DSC 0426 0425

 

DRUTEX SA
Nagrodę odebrał prezes i właściciel – Leszek Gierszewski
Laudację wygłosił Roman Zaborowski, senator RP, b. wojewoda pomorski

 

Powołana w 1985 roku do życia przez Leszka Gierszewskiego firma DRUTEX SA zaczęła swoją działalność od produkcji siatki ogrodzeniowej, drutu i wyrobów z drutu. Przygoda z oknami, która trwa do dzisiaj, rozpoczęła się dwadzieścia jeden lat temu, kiedy DRUTEX uruchomił pierwszą linię do produkcji stolarki okiennej z PVC, a także półautomatyczną linię do produkcji szyb zespolonych. Następnym etapem w rozwoju DRUTEXU było uruchomienie produkcji stolarki z aluminium w 1999 roku. W latach 2000–2002 konsekwentnie poszerzano zdolności produkcyjne DRUTEXU, m.in. poprzez uruchamianie kolejnych linii do produkcji stolarki, linii do rozkroju szkła oraz automatycznych linii do produkcji szyb zespolonych. W 2002 roku rozpoczęto produkcję stolarki okiennej i drzwiowej z drewna. Od 1 lipca 2003 roku przedsiębiorstwo funkcjonuje jako DRUTEX Spółka Akcyjna.


Obecnie DRUTEX SA jest największym producentem stolarki otworowej z PVC w Europie. Jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne. Duże możliwości techniczne i produkcyjne, wspierane fachową wiedzą i doświadczeniem świetnie wyszkolonego zespołu, pozwalają realizować nawet najtrudniejsze i najśmielsze zamówienia stolarki okiennej, drzwiowej czy też fasad – zarówno z PVC, drewna, jak i aluminium.


W 2014 roku DRUTEX otworzył Europejskie Centrum Stolarki. Docelowo ECS będzie miało powierzchnię ponad 50 tys. mkw. Już teraz dzięki tej inwestycji DRUTEX podwoił swoje mocy produkcyjne z 5 tys. do 10 tys. okien dziennie. Nowe hale produkcyjne to również inwestycje w zasięg działania firmy, która już teraz oferuje swoje okna na całym świecie – od Europy, przez USA, Meksyk, Australię czy Bliski Wschód.

 

 DSC5548

© Magazyn Pomorski 2013

Tworzenie stron www megaweb.pl