Najnowsze wydanie 43

Okladki E Wydani Magazyn Pomorski

 

 

Redakcja

Prezes: Grażyna Anna Wiatr
Redaktor naczelny: Zbigniew Żukowski
Zespół redakcyjny: Ewa Judycka, Anna Umięcka, Alina Kietrys, Barbara Miruszewska, Cezary Spigarski, Jerzy Uklejewski, Paweł Janikowski, Tomasz Wróblewski, Ewelina Kroll

Skład: Maciej KREDA Jurkiewicz, www.produktart.pl

Dział foto: AJF Media, Maciej Kosycarz KFP, Radosław Michalak, Sławomir Panek, Fotogrupa, Marta Domańska, Krzysztof Lewandowski/KMArt Photo

Być na szczycie…

Zdj. Drużyna Ladies

 

Rozmowa z Karoliną Jaszczyszyn, kapitanem Biało-Zielonych Ladies Gdańsk

 

Tyle tytułów mistrzowskich. Jak to jest być wciąż na szczycie?


Moim marzeniem jest być mistrzem zawsze. Może dlatego jestem kapitanem. Dominujemy od dziewięciu lat, ale zdecydowanie jest to efekt codziennych, żmudnych treningów. To nasza pasja. Jako drużyna dzielimy wspólnie wszystkie problemy, zwycięstwa i to uważam za największy sukces.

 

Taka drużyna to skarb.


Jesteśmy tym, kim trener chce byśmy były – wzorem do naśladowania. Inne zespoły nie mają tego, co my – dobrego trenera, wspaniałych przyjaciół, takich jak Mariusz Grzęda. My tworzymy rodzinę. I tak od wielu lat wzajemną sympatią zdobywamy kolejnych przyjaciół.

 

Ważne, by mieć ludzi, którzy wspierają was bez względu na wyniki. Tak po prostu są z wami.


Taką osobą jest Kapitan Foka, w drużynie tak nazywamy Mariusza Grzędę. To właśnie jemu dedykujemy nasze klubowe i reprezentacyjne sukcesy. Prawdziwy ambasador kobiecego sportu. Osoba, która zauważyła w nas wielki potencjał – i to w momencie, gdy sportowo dopiero zaczynaliśmy się rozwijać. Wspiera nas od samego początku. Wygrywając turniej, zawsze do niego dzwonimy i dzielimy się naszym wspólnym szczęściem. Przede wszystkim zauważył w nas naprawdę dobrą drużynę. To jest człowiek wielkiego charakteru, nie rzuca słów na wiatr. Wie, jak ciężko trzeba trenować, by dojść na szczyt i mieć sukcesy. Nasze zwycięstwa to także jego zasługa.

 

Czy rugby kobiet spotyka się z oporem społecznym? Pojawiają się komentarze, że kobieta nie powinna grać w taką piłkę?


Bardzo często. Polska jest krajem zdominowanym zdecydowanie przez piłkę nożną. To już sprawia, że rugby, jako skomplikowana i trudna w odbiorze gra, jest w cieniu. Cały czas panuje niestety przekonanie, że kobiety powinne siedzieć w domu, a nie szaleć na boisku, grając w rugby czy w piłkę nożną. Niektórzy nawet myślą, że jak już gramy w rugby, to na pewno czas wolny… spędzamy w szpitalu. To oczywiście nieprawda.

 

Dziękuję za rozmowę i życzę w imieniu „Magazynu Pomorskiego” dalszych sukcesów klubowi i drużynie.

 

Rozmawiała Lidia Zaborska

© Magazyn Pomorski 2013

Tworzenie stron www megaweb.pl