Najnowsze wydanie 42

Okladki E Wydani Magazyn Pomorski 42 

 

 

Redakcja

Prezes: Grażyna Anna Wiatr
Redaktor naczelny: Zbigniew Żukowski
Zespół redakcyjny: Ewa Judycka, Anna Umięcka, Alina Kietrys, Barbara Miruszewska, Cezary Spigarski, Jerzy Uklejewski, Paweł Janikowski, Tomasz Wróblewski, Ewelina Kroll

Skład: Maciej KREDA Jurkiewicz, www.produktart.pl

Dział foto: AJF Media, Maciej Kosycarz KFP, Radosław Michalak, Sławomir Panek, Fotogrupa, Marta Domańska, Krzysztof Lewandowski/KMArt Photo

Co roku w Cannes odbywają się największe w Europie targi nieruchomościowe MIPIM,

Cannes 2018 materiały prasowe Invest in Pomerania 3

 

Co roku w Cannes odbywają się największe w Europie targi nieruchomościowe MIPIM, które, podczas czterech dni trwania imprezy, skupiają ponad 20 tysięcy uczestników. Na targach spotykają się przedstawiciele największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperzy obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i hotelowych. W targach MIPIM w Cannes po raz drugi promują się pomorskie miasta pod wspólną marką Invest In Pomerania. Jej partnerami są: Gdańsk, Gdańska Agencja Rozwoju Pomorza, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański i Rumia.

 

Organizatorem stoiska jest Agencja Rozwoju Pomorza. Na targach promują się również największe polskie miasta: Warszawa, Poznań, Łódz, Kraków, Katowice i Wrocław. Podczas targów na stoisku Pomorza wystąpił prezydent Lech Wałęsa, który przyciągnął tłumy inwestorów i dziennikarzy z całego świata.

 

Walczyliśmy nie tylko o wolność i demokrację dla Polaków. Walczyliśmy również dla was. Dla inwestorów z Europy, Ameryki, Azji. Abyście mogli swobodnie inwestować swoje pieniądze w naszą gospodarkę, tworzyć miejsca pracy i pomagać nam rozwijać Polskę. Dlatego proszę was, żebyście dalej to czynili – mówił Lech Wałęsa.

 

Oferta regionu jest bardzo zróżnicowana – w naszym portfolio są zarówno tereny przemysłowe i logistyczne, jak i cały wachlarz ofert o charakterze usługowym – Airport City w Gdańsku, projekty waterfrontowe w Gdyni, kompleksy biurowe, żeby wymienić tylko niektóre. Szukamy przede wszystkim dużych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych o szerokim kręgu zainteresowań, pod kątem inwestycji w nieruchomości – powiedział Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.


Stoisko wystawiennicze Pomorza zostało zaaranżowane na motywie najbardziej rozpoznawalnego surowca regionu, czyli bursztynu. Filmy i prezentacje promujące potencjał województwa wyświetlane były na multimedialnych ekranach. Na jednej ze ścianek stoiska umieszczono również historyczne zdjęcie Lecha Wałęsy.

 

Planując naszą obecność w Cannes szukaliśmy motywów przewodnich, symboli, które jednoznacznie kojarzą się z Pomorzem i pomogą nam jak najmocniej zaistnieć w świadomości odwiedzających targi – tłumaczyła Monika Cirocka z Invest in Pomerania, główna organizatorka pomorskiego stoiska.

 

Na stoisku Invest in Pomerania zaprezentowane też zostały dwa duże projekty inwestycyjne: rewitalizacja Letnicy i Stoczni Cesarskiej. Pierwsza prezentacja była premierowym ogłoszeniem nowej inwestycji w Gdańsku – kompleksu hotelowo-usługowego Nautilus, który ma powstać w sąsiedztwie stadionu Energa; podczas drugiego wydarzenia inwestor Stoczni Cesarskiej ogłosi zwycięzcę konkursu na koncepcję zabudowy swojego terenu, a punktem kulminacyjnym będzie podpisanie umowy ze zwycięskim biurem architektonicznym.

 

Cannes 2018 materiały prasowe Invest in Pomerania 2

 

Cannes 2018 materiały prasowe Invest in Pomerania 5

 

Cannes 2018 materiały prasowe Invest in Pomerania 4

© Magazyn Pomorski 2013

Tworzenie stron www megaweb.pl