Najnowsze wydanie 35

 

Okladki E Wydani Magazyn Pomorski 3518

Redakcja

Prezes: Grażyna Anna Wiatr
Redaktor naczelny: Zbigniew Żukowski
Zespół redakcyjny: Ewa Judycka, Anna Umięcka, Alina Kietrys, Barbara Miruszewska, Cezary Spigarski, Jerzy Uklejewski, Paweł Janikowski, Tomasz Wróblewski, Ewelina Kroll

Skład: Maciej KREDA Jurkiewicz, www.produktart.pl

Dział foto: AJF Media, Maciej Kosycarz KFP, Radosław Michalak, Sławomir Panek, Fotogrupa, Marta Domańska, Krzysztof Lewandowski/KMArt Photo

LPP w ekspansji na rynek Brytyjski

 DSC0836

6 września na najbardziej prestiżowej ulicy handlowej Londynu, Oxford Street, działalność rozpoczął flagowy salon marki Reserved, będącej własnością LPP SA. Była to jednocześnie inauguracja działalności największej polskiej spółki odzieżowej na rynku brytyjskim.

 

LPP SA jest właścicielem 5 brandów. Oprócz Reserved są to: Cropp, House, Mohito i Sinsay. Polska spółka zbudowała silną pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów oraz w krajach bałtyckich. Jej kolekcje dostępne są również na Bliskim Wschodzie. Podbój Europy Zachodniej gdańska firma rozpoczęła, otwierając w 2014 roku pierwszy salon w Niemczech, gdzie dziś w największych miastach działa ich już 19. Kolejnym krokiem jest wejście na rynek brytyjski, w czym LPP SA wspiera bank HSBC. Bank wystawił gwarancję, która umożliwiła polskiej firmie podpisanie długoterminowej umowy najmu lokalu w tej wyjątkowej lokalizacji.

 

Oxford Street to idealna lokalizacja dla marki, która chce zaistnieć w świadomości zagranicznych konsumentów. Ulicą tą rocznie przechodzi 250 milionów osób, wśród nich są zarówno mieszkańcy Londynu, jak i turyści z Wielkiej Brytanii i innych części świata – mówi Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy LPP SA. – W wyborze partnera finansowego ważna była dla nas jego obecność zarówno na rynku polskim, jak i brytyjskim. Dzięki temu możemy liczyć na efektywne wsparcie ze strony pracowników banku w obu krajach. Co więcej współpraca z instytucją finansową o silnej pozycji na rynku docelowym ułatwiła nam prowadzenie rozmów z naszymi brytyjskimi partnerami i wykonanie postanowień niestandardowej, ze względu na wysoką wartość i okres trwania, umowy najmu – dodaje.

 

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać LPP SA w dalszej ekspansji, wykorzystując w tym celu ugruntowaną pozycję HSBC na rynku brytyjskim i ponad 25-letnie doświadczenie we współpracy z polskimi firmami. Czujemy się zaszczyceni, mogąc przyczynić się do realizacji tego ważnego przedsięwzięcia, zarówno z perspektywy spółki, jak i tworzenia pozytywnego wizerunku polskich produktów za granicą – mówi Konrad Lipski, dyrektor ds. bankowości korporacyjnej w HSBC Bank Polska SA.

 

 DSC0916

 DSC0987

© Magazyn Pomorski 2013

Tworzenie stron www megaweb.pl