Najnowsze wydanie 43

Okladki E Wydani Magazyn Pomorski

 

 

Redakcja

Prezes: Grażyna Anna Wiatr
Redaktor naczelny: Zbigniew Żukowski
Zespół redakcyjny: Ewa Judycka, Anna Umięcka, Alina Kietrys, Barbara Miruszewska, Cezary Spigarski, Jerzy Uklejewski, Paweł Janikowski, Tomasz Wróblewski, Ewelina Kroll

Skład: Maciej KREDA Jurkiewicz, www.produktart.pl

Dział foto: AJF Media, Maciej Kosycarz KFP, Radosław Michalak, Sławomir Panek, Fotogrupa, Marta Domańska, Krzysztof Lewandowski/KMArt Photo

Futsalove dziewczyny na Uniwersytecie Gdańskim One też potrafią!

image0

 

Różne charaktery, wspólna pasja i jeden cel – udowodnić, że dziewczyny też potrafią grać piękną piłkę. Każda jest inna, wszystkie wyjątkowe. Na treningach budują drużynę.

 

AZS UG Futsal Ladies to kobieca sekcja futsalu Uniwersytetu Gdańskiego założona przez Tomasza Aftańskiego w 2010 roku. Dziś drużyna liczy ponad dwadzieścia zawodniczek, które pod okiem trzech trenerów (trenera głównego, trenera przygotowania motorycznego oraz psychologa sportu) rozwijają swoją pasję do futbolu.

 

„Praca z kobietami to spore wyzwanie. Dla mnie – jako trenera, który pracował z mężczyznami na najwyższym poziomie – początki były bardzo wymagające. Musiałem się mentalnie przestawić na zupełnie inny styl komunikacji.

 

Teraz, po dziewięciu latach doświadczenia w prowadzeniu tego zespołu, twierdzę, że cały czas się uczę. Oczywiście, jak w każdej drużynie mamy chwile radości i momenty smutku, ale zarządzanie tak wspaniałą grupą dziewczyn to dla mnie powód do dumy. Dziewczyny dają od siebie bardzo dużo, często więcej niż mężczyźni. Myślę, że tworzymy razem coś więcej niż po prostu drużynę. To swego rodzaju rodzina, która dzieli wspólną pasję do piłki nożnej. Jestem pełen podziwu dla dziewczyn, że pomimo natłoku wielu spraw (uczelnia, praca, życie prywatne) znajdują czas na sumienne, regularne treningi” – mówi trener Tomasz Aftański.

 

image1

 

Obecnie dziewczyny rozpoczęły swój czwarty sezon na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek – Ekstralidze Futsalu Kobiet organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Z sukcesami reprezentują Uniwersytet Gdański w turniejach akademickich, m.in. Akademickich Mistrzostwach Polski, Akademickich Mistrzostwach Pomorza czy w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych.

 

„Jestem związana z drużyną od 2014 roku. A zespół wciąż się zmienia. Z roku na rok zbieramy cenne doświadczenie i gramy coraz lepiej. Od początku rozwijamy się na wielu płaszczyznach, podniosła się jakość gry, wprowadziliśmy więcej taktyki, zwiększyliśmy intensywność treningów, a pod względem medialnym przodujemy wśród futsalowych zespołów. AZS UG Futsal Ladies to przede wszystkim pasja do halowej odmiany piłki nożnej, czerpanie radości z każdej chwili na boisku, euforia po wygranej, łzy po porażce, pot wylany na treningach. Mimo że każda z nas jest inna, to połączyła nas miłość do futsalu. Możemy liczyć na siebie zarówno na boisku, jak i poza nim. Jesteśmy zgraną ekipą” – mówi zawodniczka Iwona Wudarczyk.

 

Futsal to piłka nożna w wersji micro – mniejsze boisko, mniej piłkarzy, ale serca i pasji do gry nie określa długość linii boiska. Coraz więcej do powiedzenia w tym sporcie mają kobiety. Na każdym kolejnym meczu udowadniają, że można grać widowiskową piłkę, którą naprawdę chce się oglądać. AZS UG Futsal Ladies to jeden z wielu przykładów, że dziewczyny też potrafią.

 

image4

 

Liwia Zaborska

© Magazyn Pomorski 2013

Tworzenie stron www megaweb.pl