Najnowsze wydanie 42

Okladki E Wydani Magazyn Pomorski 42 

 

 

Redakcja

Prezes: Grażyna Anna Wiatr
Redaktor naczelny: Zbigniew Żukowski
Zespół redakcyjny: Ewa Judycka, Anna Umięcka, Alina Kietrys, Barbara Miruszewska, Cezary Spigarski, Jerzy Uklejewski, Paweł Janikowski, Tomasz Wróblewski, Ewelina Kroll

Skład: Maciej KREDA Jurkiewicz, www.produktart.pl

Dział foto: AJF Media, Maciej Kosycarz KFP, Radosław Michalak, Sławomir Panek, Fotogrupa, Marta Domańska, Krzysztof Lewandowski/KMArt Photo

Local Days by Mercure Gdynia Centrum Kolekcje mody, koncert i pyszny poczęstunek

akpa20191009 local jk 9989
W środku, Kasia Figura i Michał Starost.

Częścią kampanii Discover Local była pierwsza październikowa edycja Local Days by Mercure. Była to promocja sztuki artystów i projektantów tworzących w Trójmieście, a także kuchni. Event przygotowała dyrektor generalna Hotelu Mercure, Daiva Mačiulė, przed którą kolejny etap kariery.

 

Hotel Mercury Gdynia Centrum ma swoją renomę i wyrobioną markę. Kochają to miejsce bywalcy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Każde spotkanie branżowe w tym hotelu ma po prostu styl i klasę. Spotkanie Local Days by Mercure poprowadził prezenter Mateusz Szymkowiak, a wśród gości były Katarzyna Figura i Reni Jusis oraz liczni influencerzy z województwa pomorskiego. Atrakcją wieczoru był pokaz mody trzech utalentowanych trójmiejskich projektantów.

 

Michał Starost stwierdził, że tak jak sieć hoteli Mercure promuje regionalność, tak i on, tworząc kreacje, inspirował się Trójmiastem, morzem i ukochanymi Kaszubami. W jego strojach zaklęte zostały kolory regionu: biel piany morskiej, kolor wanilii nawiązujący do odcieni piasku i czerwień zachodu słońca. Ubrania projektant dedykował wszystkim kobietom – jak mówił: „Nie boję się piękna różnorodnego, dla mnie piękno nie ma wieku, nie ma rozmiaru, nie ma koloru skóry. Piękno jest w nas”.

 

Projekty dla kobiet są równie ważne dla Ismeny Warszawskiej – skupia się ona szczególnie dla tych kobietach, które pragną podkreślić swoją zmysłowość, odważnie wykorzystują jej kreacje zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia. To artystka, która łączy idealną formę z niebanalnymi wzorami i krojami. Kolekcja ubrań zatytułowana „Chic in the City” jest jak najbardziej uniwersalna, inspirowana całym światem, muzyką, sztuką i przede wszystkim podróżami. Projektantka podkreśliła, że ważne miejsce w jej sercu zajmuje Gdynia: „To dzięki podróżom moja wyobraźnia najwięcej zyskuje, ale to w Gdyni się urodziłam, w Gdyni wychowałam, w Gdyni szyję, pracuję, kocham Gdynię.

 

akpa20191009 local jk 9911

Od lewej: Katarzyna Figura, Karolina Kalska, Reni Jusis.

Karolina Kalska ma za sobą karierę piłkarki ręcznej. Teraz postanowiła poświęcić się modzie, która zawsze ją interesowała. Zaprezentowała kontynuację kolekcji „Her Eyes”, dedykowanej niebanalnym kobietom, które lubią nowe zdobienia, unikatowe barwy, oryginalne tkaniny, niestandardowe połączenia. Hołduje indywidualności i odwadze. Mówiła: „Moje kobiety wyróżniają się z tłumu, są zauważane”. Kolekcja Kalskiej jest zindywidualizowana, świadoma, inspirowana światem i kobietami.

 

Goście odwiedzali również stoiska lokalnych producentów i artystów – rzemieślników: firmę Batycki – producenta galanterii skórzanej zdobionej oczkiem z bursztynu, Edytę Kleist tworzącą akcesoria dla mężczyzn, Anję Coralleti produkującą wyjątkową biżuterię, sopocką pracownię torebek Mia Mia, producenta ceramiki Andrea Świetlickiego, a także manufakturę mebli TAMO.

 

akpa20191009 local jk 9518

Mokaz Michała Starosta.

W trakcie wieczoru serwowano również regionalne przysmaki przygotowane przez szefa kuchni Hotelu Mercure Gdynia Centrum i restauracji Winestone, Tomasza Kaniewskiego. Można było skosztować regionalnych produktów: serów z firmy Adamczyk produkowanych na Kaszubach, potraw z gęsi, ryb: od tatara z dorsza po ryby wędzone. Smakosze słodyczy zachwycali się tortami: słodkimi i wytrawnymi.

 

Wieczór zebranym umilał zespół Afrocake, który przeniósł słuchaczy w magiczny świat dźwięków. Adelle Matsili i Patryk Woźny wykonywali dobrze znane utwory w soulowych aranżacjach.

 

Spotkanie uwiodło gości prawdziwym duchem regionu, który jest inspiracją do działania dla wielu twórców wywodzących się znad morza.

 

akpa20191009 local jk 0103

Katarzyna Gudalewicz

akpa20191009 local jk 9406
Afrocake Afrocake

 

© Magazyn Pomorski 2013

Tworzenie stron www megaweb.pl