Najnowsze wydanie 39

Okladki E Wydani Magazyn Pomorski 392019 

 

Redakcja

Prezes: Grażyna Anna Wiatr
Redaktor naczelny: Zbigniew Żukowski
Zespół redakcyjny: Ewa Judycka, Anna Umięcka, Alina Kietrys, Barbara Miruszewska, Cezary Spigarski, Jerzy Uklejewski, Paweł Janikowski, Tomasz Wróblewski, Ewelina Kroll

Skład: Maciej KREDA Jurkiewicz, www.produktart.pl

Dział foto: AJF Media, Maciej Kosycarz KFP, Radosław Michalak, Sławomir Panek, Fotogrupa, Marta Domańska, Krzysztof Lewandowski/KMArt Photo

ROCKBLU Przywidz Festiwal

39535789 2246244985405002 6671041408574423040 o

 

Wśród przepięknych krajobrazów wzgórz i lasów, nad brzegiem Jeziora Przywidzkiego znajduje się jedyna w kraju rockowa ulica – Bulwar Zespołu Czerwone Gitary, gdzie 18 sierpnia 2018 roku odbyła się już czwarta edycja ROCKBLU Przywidz Festiwal.

 

Pomysłodawcą i prekursorem całego przedsięwzięcia jest wójt gminy Przywidz – Marek Zimakowski, który zachęca do korzystania z niewątpliwych walorów gminy nie tylko poprzez inwestycje, ale również imprezy kulturalne. Do realizacji swojego rockowego pomysłu zaprosił Wojciecha Korzeniewskiego – człowieka, który o rocku wie wszystko. Ten wspaniały duet stworzył przypuszczalnie najbardziej rockową gminę w Polsce.

 

Tu też znajduje się pomnik Korzenie Rocka, na którym zawieszane są pamiątkowe, stalowe winyle, honorujące polskie zespoły rockowe i bluesowe. W przywidzkim panteonie swoje miejsce znalazły już takie sławy jak Czerwone Gitary, Kombii, Oddział Zamknięty, Harlem, Golden Life. W tym roku na specjalne zaproszenie pana wójta uhonorowane zostały dwa zespoły, które podczas festiwalu świętowały swoje jubileusze. Jednym z nich był zespół Wanda i Banda, którego wokalistką jest urodzona w Przywidzu Wanda Kwietniewska, obchodząca w tym roku 35-lecie pracy artystycznej. W tym bardzo sentymentalnym wydarzeniu zespołowi towarzyszyła Małgorzata Ostrowska, gość specjalny jubileuszu. Drugim obchodzonym tego dnia jubileuszem było 15-lecie zespołu Cochise, którego frontmanem jest Paweł Małaszyński.

 

Na festiwalowej scenie, podobnie jak rok temu, nie zabrakło zespołów budujących swoją historię muzyczną oraz debiutantów. Przed wspomnianymi gwiazdami wystąpiły zespoły Dollz i The Moon oraz absolutny zespół-debiutant – Ivy.

 

Przy okazji festiwalu po raz czwarty odbył się tradycyjny jarmark, na którym wystawcami byli producenci produktów regionalnych, lokalni artyści i rękodzielnicy. Jak co roku odbył się także ceniony przez publiczność zlot oldtimerów, czyli zabytkowych aut. Nie zabrakło atrakcji kulinarnych, z których od wielu lat znana jest gmina Przywidz. Całość uzupełniły pokazy i atrakcje przygotowane dla mieszkańców oraz naszych licznych gości.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

39575659 2246244198738414 1211509415484588032 o

Od lewej: Wanda Kwietniewska i Małgorzata Ostrowska.

 

DSC01548A

Od lewej: Wanda Kwietniewska z zespołu Wanda i Banda, Wiesław Byczkowski – wicemarszałek województwa pomorskiego, i Marek Zimakowski – wójt gminy Przywidz.

DSC01590

 

new2

© Magazyn Pomorski 2013

Tworzenie stron www megaweb.pl