Najnowsze wydanie 43

Okladki E Wydani Magazyn Pomorski

 

 

Redakcja

Prezes: Grażyna Anna Wiatr
Redaktor naczelny: Zbigniew Żukowski
Zespół redakcyjny: Ewa Judycka, Anna Umięcka, Alina Kietrys, Barbara Miruszewska, Cezary Spigarski, Jerzy Uklejewski, Paweł Janikowski, Tomasz Wróblewski, Ewelina Kroll

Skład: Maciej KREDA Jurkiewicz, www.produktart.pl

Dział foto: AJF Media, Maciej Kosycarz KFP, Radosław Michalak, Sławomir Panek, Fotogrupa, Marta Domańska, Krzysztof Lewandowski/KMArt Photo

Orły Pomorskie 2019 wręczone

wspólne z Gali

 

Tegoroczna, XVI Gala Orłów Pomorskich miała bardzo uroczystą oprawę. Do Dworu Artusa na zaproszenie „Magazynu Pomorskiego” – organizatora plebiscytu pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego
– przybyło prawie trzysta osób z województwa pomorskiego. Nagrody wręczał wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski, a w części artystycznej wystąpili znany baryton Leszek Skrla, artysta Opery Bałtyckiej, i sopranistka Agata Dukalska.

Czytaj więcej...

Gala Orłów Pomorskich 2019

00

 

Fot. Krzysztof Lewandowski Photo&More, Joanna Oleszek, Jarosław Woliński, Andrzej Basista, Cezary Spigarski, Ryszard Dmowski

Czytaj więcej...

Jubileusz stulecia Wojewódzkiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Gdańsku

 DSC0077
Od lewej: Andrzej Czernek – wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, i Tadeusz Zagórski – prezes Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług.

 

Uroczystości jubileuszowe Zrzeszenia połączone ze Świętem Kupca rozpoczęto mszą świętą w Archikatedrze Oliwskiej dnia 8 grudnia 2019 roku. Następnie spotkanie z udziałem około 200 gości odbyło się w salach Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon.

Czytaj więcej...

Port Gdynia dużą perłą w koronie polskiej gospodarki

perła3

 

Po raz drugi Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA otrzymał tytuł Perła Polskiej Gospodarki, zajmując pierwsze miejsce w kategorii Perły Duże w XVII edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki – obiektywnego pozycjonowania polskich przedsiębiorstw, zorganizowanego przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego „Polish Market” wspólnie z ekspertami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Czytaj więcej...

Laureaci 2019 Młodzi twórcy kultury w Gdańsku nagrodzeni

Młodzi twórcy

 

Po raz dwudziesty przyznano w Gdańsku nagrody miasta dla młodych zdolnych twórców. Otrzymali je ilustrator Patryk Hardziej, artystka interdyscyplinarna Martyna Jastrzębska i Piotr Pawlak – pianista.

Czytaj więcej...

Agro na obcasach

agro080 dsc1780

 

„Agro na obcasach” to program dedykowany kobietom działającym w sektorze rolnym, dzięki któremu bank BNP Paribas pragnie podkreślić ich niezwykłe osiągnięcia w codziennej pracy na rzecz rozwoju agrobiznesu.

Czytaj więcej...

Pierwszy regularny serwis kolejowy łączący Chiny z Gdańskiem

DJI 0909

 

21 listopada w DCT Gdańsk uruchomiono pierwsze stałe połączenie kolejowe Euro China Train. Pociąg regularnie przyjeżdżać będzie z Xi’an w Chinach poprzez terminal lądowy Adampol Małaszewicze do morskiego terminalu kontenerowego DCT w Porcie Gdańsk.

Czytaj więcej...

Sukces sportowy zaczyna się w głowie Warsztaty z Natalią Partyką

PB092255

 

Fundusz Natalii Partyki zorganizował dwudniowe warsztaty dla zawodników olimpijskich i paraolimpijskich. Młodzi sportowcy dowiedzieli się, jak w nowoczesny sposób rozwijać swoje talenty, zdobywać sponsorów i jak promować się w mediach społecznościowych, a także poznali metodę TRE – czyli na czym polegają ćwiczenia uwalniające od napięć i traumy.

Czytaj więcej...

Beaujolais Nouveau 2019

 MG 0878a

 

Tradycyjnie w trzeci czwartek listopada w hotelu Sofitel Grand Sopot odbył się wieczór Beaujolais Nouveau 2019. Wydarzenie, zorganizowane przez konsula honorowego Francji na Pomorzu Alaina Mompert, zgromadziło ponad sto osób, które powitały znane i uznane na całym świecie Beaujolais Nouveau.

Czytaj więcej...

Luxury Night w Starym Maneżu

027B2136

 

Podziękowanie za miniony rok zespół Citigold banku Citi Handlowy z Trójmiasta zorganizował luksusowo we Wrzeszczu w stylowym Starym Maneżu. Gościem specjalnym był znany aktor i juror „Tańca z Gwiazdami” Andrzej Grabowski.

Czytaj więcej...

Port Gdańsk i Port Lotniczy Gdańsk razem na rzecz Portu Centralnego

list1

 

Port Gdańsk zyskał kolejnego ważnego partnera na rzecz realizacji Portu Centralnego. 6 grudnia zarządy obu portów podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy wspieraniu budowy i efektywnego wykorzystania Portu Centralnego.

Czytaj więcej...

Sopockie Perły rozdane

20191205 SOT Gala Sopockie Perly Visit360pl IMG 1666

 

Podczas uroczystej gali, zorganizowanej 5 grudnia w hotelu Sofitel Grand Sopot, poznaliśmy laureatów pierwszej edycji konkursu Sopockie Perły. Nagrody dla najlepszych przedstawicieli branży turystycznej w Sopocie przyznano w pięciu kategoriach. Organizatorem Konkursu i Gali była Sopocka Organizacja Turystyczna we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu.

Czytaj więcej...

Gdynia pomaga łączyć Europę

Gdynia pomaga łączyć Europę

 

Komisja Europejska wraz z Agencją Wykonawczą ds. Innowacji przeznaczyła nowe środki finansowe na realizowanie inwestycji związanych m.in. z rozwojem zarządzania ruchu kolejowego, elektromoblinością, paliwami alternatywnymi czy projektami z sieci bazowej TEN-T. O tym, jak we właściwy sposób przygotować wnioski aplikacyjne o pozyskanie dofinansowania, można było dowiedzieć się podczas specjalnej konferencji zorganizowanej w Gdyni.

Czytaj więcej...

Spotkanie świąteczne Starogardzkiego Klubu Biznesu

skb 41 of 43

Barbara Stanuch – dyrektor biura Starogardzkiego Klubu Biznesu – Związek Pracodawców.


W świątecznej atmosferze 9 grudnia w Restauracji Hubertus Starogardzki Klub Biznesu Związek Pracodawców podsumował mijający rok. W wigilijnym spotkaniu uczestniczył senator RP Ryszard Świlski, posłowie na Sejm Kazimierz Smoliński i Sławomir Neumann oraz 150 gości ze środowisk biznesowych, samorządowcy, przedstawiciele oświaty, kultury, sportu i wielu spółek.

Czytaj więcej...

Od 100 lat w trosce o warunki pracy Jubileusz Państwowej Inspekcji Pracy

DSC 0094

 

Z okazji jubileuszu stulecia Państwowej Inspekcji Pracy odbyła się konferencja na Politechnice Gdańskiej. Dekret „o urządzeniu i działalności inspekcji pracy” podpisał Naczelnik Państwa Józef Piłsudski w 1919 roku.

Czytaj więcej...

Ponad 9,3 mln zł na nowe przystanie kajakowe i jachtowe na Pomorzu

Kaszuby

 

Rozbudowa portu jachtowego w Krynicy Morskiej oraz przystani w Rzucewie nad Zatoką Pucką, do tego nowe pomosty, przystanie i rynny do wodowania kajaków na Redzie – unijne dofinansowanie pozwoli rozwinąć infrastrukturę żeglarską i kajakową na Pomorzu. Inwestycje powstaną w ciągu najbliższych dwóch lat.

Czytaj więcej...

Porozumienie GZM i Portu Gdynia PZM chce wspierać obecność firm na rynkach światowych

Wspólne inicjatywy na rzecz rozwoju sieci transportowej łączącej Metropolię z nadmorskim miastem, wsparcie współpracy firm z GZM z Portem Gdynia, wymiana wiedzy na temat działań badawczo-rozwojowych w dziedzinie logistyki i transportu – to jedne z głównych punktów podpisanego 27 listopada porozumienia między Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a Zarządem Morskiego Portu Gdynia SA. Ma ono dotyczyć współpracy przy rozwoju sieci transportowej.

Czytaj więcej...

Dołącz do najlepszych z Godłem „Teraz Polska”

Teraz Polska

 

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Znów nagrodzone zostaną najlepsze produkty, usługi i innowacje, a Godło „Teraz Polska” będzie pomagać milionom klientów w dokonaniu właściwego wyboru podczas zakupów.

Czytaj więcej...

Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie Pierwsi pacjenci przyjęci

JB20191129019

 

Umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020 podpisano w kwietniu 2017 r. Roboty budowlane rozpoczęto we wrześniu 2017, a inwestycję zakończono w październiku 2019 roku.

Czytaj więcej...

Świątecznie w restauracji „Gdańskiej”

DSCN0125

 

Na zaproszenie kanclerza Kapituły Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego dr. Henryka J. Lewandowskiego oraz członków stowarzyszenia w restauracji „Gdańskiej” odbyło się uroczyste świąteczne spotkanie z okazji jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

Czytaj więcej...

Gdańsk i Kaliningrad „Połączeni bursztynem”

ii poziom sale wystawowe wielkiego mlyna aut a bocek mat muzeum gdanska

 

Muzeum Gdańska oraz Muzeum Światowego Oceanu w Kaliningradzie otrzymały unijną dotację na projekt „Połączeni bursztynem”. Złożony w lipcu 2018 r. do Programu Polska–Rosja 2014–2020 wniosek oznacza przyznanie obu muzeom kwoty 2 293 426,24 euro w ramach priorytetu współpracy transgranicznej w celu ochrony dziedzictwa historycznego, naturalnego i kulturowego.

Czytaj więcej...

Przy wspólnym stole Wigilia Oliwska, 21.12.2019

2015 szopka N.Filipionek 06

 

Bezpłatne warsztaty rodzinne, kiermasz świąteczny, kolacja wigilijna przygotowana przez uznanych gdańskich mistrzów kuchni, ekumeniczne spotkanie i odsłonięcie Bożonarodzeniowej Szopki z Piasku – jest wiele powodów, by spotkać się na tegorocznej Wigilii Oliwskiej 21 grudnia.

Czytaj więcej...

60 lat pracy Marii i Henryka Lewandowskich Lubimy sprawiać ludziom przyjemność

 DSC0811

 

O pięknym jubileuszu zawodowym Marii i Henryka Lewandowskich dowiedziałam się od znajomych. 60 lat pracy w gastronomii – niebywały czas doświadczeń: bardzo dobrych, dobrych, ale i czasami trudnych. Doświadczenie, inicjatywy, zrealizowane pomysły, marzenia… Nazbierało się tego co nie miara. Spotykamy się oczywiście w restauracji „Gdańskiej”. Henryk Lewandowski ogląda mecz w telewizji w saloniku na zapleczu, a pani Maria przegląda zdjęcia. Zaczynamy wspominać.

Czytaj więcej...

5-milionowy pasażer Portu Lotniczego Gdańsk

5 milionów pasażerów na lotnisku w Gdańsku

 

Port Lotniczy Gdańsk przekroczył kolejną barierę i postawił kolejny krok milowy, bo w 2019 roku obsłużył 5 milionów pasażerów. 16 grudnia 2019 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zorganizował uroczystość i uhonorował 5-milionowego pasażera.

Czytaj więcej...

Grace Collection na wybiegu Moscow Fashion Week Sukces Grażyny Paturalskiej

P1010873

 

Pokaz marki Grace Collection, który odbył się w czasie Moskiewskiego Tygodnia Mody (Moscow Fashion Week) pod koniec października w Gostinym Dworze, spotkał się z gorącym przyjęciem moskiewskich wielbicielek mody i licznego grona zaproszonych gości. Autorką kolekcji była Grażyna Paturalska, projektantka i stylistka związana z Trójmiastem.

Czytaj więcej...

Szmaragdowa Gala

137

 

24 listopada w gdyńskim Hotelu Nadmorskim odbyła się gala charytatywna „Miłość. Szmaragd. Kobieta”, która zgromadziła dwustu gości i wystawców. Wydarzenie odbywało się pod hasłem Kobiety Kobietom.

Czytaj więcej...

Leśny Dwór w Sulęczynie Prawdziwa perła Kaszub

47

 

Hotel Leśny Dwór w Sulęczynie to miejsce nietuzinkowe i klimatyczne. Pieczołowicie odrestaurowany przez firmę PB Górski osiemnastowieczny dworek myśliwski i współczesna oficyna składają się na ten wyjątkowy obiekt, który aspiruje do miana prawdziwej perły Kaszub. Jakość wykończenia oraz umiłowanie do eleganckich detali nasuwa na myśl siostrzany Hotel Quadrille w Gdyni.

Czytaj więcej...

Nowy ciekawy obiekt Tradycja i nowoczesność

4.12.19 Otwarcie Monastico 1

 

Odrestaurowane wnętrza dawnego klasztoru, menu łączące polskie tradycje kulinarne z nowoczesnością i szeroki wybór win to oferta otwartego uroczyście na początku grudnia ciekawego kompleksu na Targu Siennym w Gdańsku.

Czytaj więcej...

Wieża Eiffla w Gdyni i zabawa w To Takie Proste Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

IMG 7565

 

Gdyńskie Centrum nauki EXPERYMENT utrwaliło się już w krajobrazie Trójmiasta. Wystarczy przejechać główną trasą między Gdańskiem a Gdynią, by w Redłowie – tuż przed centrum Gdyni – trafić na błyszczące i

oświetlane duże okna, za którymi kryją się prawdziwe cuda techniki: wymyślne konstrukcje, nietypowe zabawki, pomysłowe struktury o dziwnych kształtach i kolorach, kule, prostokąty, rąby, przemyślne figury o typowej i nietypowej fakturze. To wręcz kraina „technicznej baśni”, ale również cudowna przestrzeń myśli naukowej i naukowego eksperymentu.

Czytaj więcej...

IX Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny przed nami

Festiwal Chóralny

 

Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny odbędzie się między 13 a 15 marca 2020 roku. Będzie to dziewiąta edycja. Część konkursową zaplanowano w auli Politechniki Gdańskiej – współorganizatora festiwalu.

Czytaj więcej...

Futsalove dziewczyny na Uniwersytecie Gdańskim One też potrafią!

image0

 

Różne charaktery, wspólna pasja i jeden cel – udowodnić, że dziewczyny też potrafią grać piękną piłkę. Każda jest inna, wszystkie wyjątkowe. Na treningach budują drużynę.

Czytaj więcej...

Jubileusz 20-lecia firmy Etmal Wspomnienia i podziękowania

ZAŁOGA FIRMY ETMAL

 

Jubileuszowe, serdeczne spotkanie Etmala odbyło się w Hotelu Wieniawa w Rekowie Górnym. Przybyli zaproszeni goście i pracownicy firmy, bowiem zarówno dla założycieli, jak i szefów Etmalu – Mieczysława Pohla i Andrzeja Antczaka, jak również dla wielu pracowników związanych z firmą od wielu lat, był to wyjątkowy dzień i ważne spotkanie.

Czytaj więcej...

Polskie rolnictwo zwiększa potencjał eksportu zbóż

2019.10.10 fot. T. Urbaniak 052

 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podpisał list intencyjny z Zarządem Morskiego Portu Gdynia w obszarze współpracy zmierzającej do zwiększenia dynamiki rozwijającego się eksportu zbóż od polskich producentów.

Czytaj więcej...

Otwarcie Magazynu Wysokiego Składowania w Centrum Logistycznym Portu Gdynia

2019.08.22 fot. T. Urbaniak 001

 

Nowoczesny magazyn wysokiego składowania jest jednym z kluczowych elementów Intermodalnego Centrum Logistycznego w Porcie Zachodnim. Zarząd Morskiego Portu Gdynia, mając na uwadze stale rosnące wymagania rynku, szczególnie w obszarze zaplecza logistyczno-magazynowego, z powodzeniem zakończył wszystkie prace budowlane. Jest to pierwszy z czterech przewidzianych do realizacji tego typu magazynów w Porcie Gdynia, który już w momencie budowania znalazł najemcę.

Czytaj więcej...

Kamień węgielny pod budowę Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia

nowy terminal promowy v2 pl kopia

 

Inwestycja, która jest kluczową inwestycją Zarządu Morskiego Portu Gdynia, a której generalnym wykonawcą jest DORACO, przyczyni się do przyjmowania większej liczby promów oraz ułatwi manewrowanie promów o długości 240 m. Skróci się czas związany z zawinięciem statku do portu (czas liczony od rozpoczęcia cumowania do wyjścia jednostki z portu nie przekroczy 120 min.).

Czytaj więcej...

Krajowa Spółka Cukrowa SA otworzyła Terminal Cukrowy w Porcie Gdańsk

DJI 0887

 

KSC SA zainwestowała ponad 100 mln zł w budowę Terminalu Cukrowego, silosu i infrastruktury nabrzeża. Pozwoli to spółce dotrzeć do nowych rynków zbytu w Azji i Afryce. Krajowa Spółka Cukrowa planuje w najbliższych latach wysyłkę swojego cukru za pomocą Terminalu w wysokości 300 tys. ton. Dzięki tej inwestycji w Trójmieście przybędzie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Czytaj więcej...

Festiwal polskiego kina w Gdyni

DSC 1520

Ekipa filmu „Interior” w reż. Marka Lechki.

Kronika

Czytaj więcej...

Festiwal polskiego kina w Gdyni Wpadki, afery, ale też dobre filmy

Zdj. festiwal Zanussi
Krzysztof Zanussi

 

Opadły emocje, ale komentarze na temat 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, regulaminu klasyfikującego filmy do konkursu, decyzji jury, ocen reżyserów, krytyków, producentów i obserwatorów festiwalu nie milkną. Trwa dyskusja nad zmianą formuły festiwalu. Powrót osoby na stanowisko dyrektora artystycznego tej imprezy wydaje się konieczny.

Czytaj więcej...

Pomorska Nagroda Literacka Wiatr od Morza

Pomorska-Nagroda-Literacka-fot-materiały-WiMBP-007

 

„Latawiec z betonu” Moniki Milewskiej i „Gdańskie ogrody” Ewy Barylewskiej-Szymańskiej, Katarzyny Rozmarynowskiej, Zofii Maciakowskiej i Wojciecha Szymańskiego to książki nagrodzone w tegorocznej – drugiej edycji Pomorskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza. Wyróżnienie za całokształt pracy literackiej otrzymał Aleksander Jurewicz. Natomiast Kaszubską Nagrodą Literacką uhonorowano Krystynę Lewnę. Przewodniczącym jury był prof. dr hab. Zbigniew Majchrowski.

Czytaj więcej...

Wina z etykietą

ZDJECIE4 -18.10

Od lewej: Piotr Borawski – wiceprezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu, Lefay Gael – kierownik Departamentu PGC, E. Leclerc, oraz Alain Mompert – konsul honorowy Francji na Pomorzu.

Wielkie francuskie święto wina tradycyjnie obchodzone jest w Gdańsku w październiku. W tym roku po raz drugi targi odbyły się w Hotelu Mercure w Gdańsku. Organizatorami tego wydarzenia byli: konsul honorowy Francji na Pomorzu Alain Mompert z małżonką, Florence i Frederic de Guitarre wraz z Joanną Szymańską – e.Leclerc w Gdańsku, a także Adam Uradziński – manager restauracji Winestone w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

Czytaj więcej...

Glaza Expo Design w Hevelianum i w galerii

Od lewej Małgorzata Chmiel Tomasz Glaza Barbara Glaza Małgorzata Glaza Połoczańska

Od lewej: Małgorzata Chmiel, Tomasz Glaza, Barbara Glaza, Małgorzata Glaza Połoczańska.

Plener malarski „Na dachu Gdańska” zorganizowali wspólnie Galeria Glaza Expo Design oraz Hevelianum. Malarska przygoda rozpoczęła się na Górze Gradowej – miejscu, gdzie połączono siły nauki i sztuki.

Czytaj więcej...

Warto obejrzeć. Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa w Wybrzeżu

zdj. teatr wybrzeze karmoniola-

 

W ramach Roku Moniuszkowskiego Teatr Wybrzeże wystawił „Karmaniolę, czyli od Sasa do Lasa” Stanisława Moniuszki z librettem Joanny Kulmowej. Ojcem chrzestnym tej trafionej pozycji repertuarowej okazał się Cezary Niedziółka – kierownik literacki gdańskiej sceny, a rzecz zgrabnie wyreżyserował Paweł Aigner, znany dobrze publiczności Trójmiasta.

Czytaj więcej...

Portowa rzeczywistość na wyciągnięcie ręki Port Gdynia w Centrum Nauki Experyment

CSPI0009

Alicja Harackiewicz – dyrektor Centrum Nauki Experyment, wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz i Adam Meller – prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Port Gdynia świętował swoje 97. urodziny w Centrum Nauki Experyment. Z tej okazji nastąpiło uroczyste uruchomienie interaktywnych stanowisk – symulatorów edukacyjnych PortMaster. Dzięki innowacyjnej formule interaktywny system przybliża gościom codzienne czynności wykonywane w związku z pracą terminali przeładunkowych oraz ruchem statków w Porcie Gdynia.

Czytaj więcej...

Inteligencja kulturowa kluczem do sukcesu w biznesie

Zdj. Wista uczestnicy konferencji

 

Wista Poland – Stowarzyszenie Kobiet Gospodarki Morskiej i Handlu – ma dwadzieścia pięć lat.

Czytaj więcej...

Pomorskie Gryfy Gospodarcze 2019

SPO 3738

 

Zanim wręczono te ważne i prestiżowe nagrody pomorskie, odbyła się debata na temat aktualnych trendów w gospodarce, w której uczestniczyli prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC, oraz dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. To teoretyczne preludium nadało niezwykłą rangę uhonorowanym tegorocznymi Pomorskimi Gryfami Gospodarczymi.

Czytaj więcej...

Samorząd Pomorza z Wektorem 30-lecia Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej

Samorząd z Wektorem

 

Pomorze oraz Mazowsze zostały wyróżnione Wektorami 30-lecia Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii województw. Rada Dialogu Społecznego otrzymała Wektora Nadziei. Natomiast prof. dr hab. Henryk Skarżyński został uhonorowany Wektorem Specjalnym.

Czytaj więcej...

Już wkrótce poznamy Pomorskiego Pracodawcę Roku 2019

8

Gdańskie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo.

14 lutego 2020 roku gdańskie Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo ponownie stanie się najważniejszym miejscem dla pomorskiego biznesu. Tego wieczoru nagrodzeni zostaną przedsiębiorcy, którzy przystąpili do konkursu „Pomorski Pracodawca Roku 2019” realizowanego przez organizację Pracodawcy Pomorza.

Czytaj więcej...

Nagroda Księżniczki Asturii dla Gdańska Za dążenie do zgody

7c412dd2-90b3-4349-a0b7-a916fab0f25b

 

Nagroda Księżniczki Asturii nazywana jest hiszpańskim Noblem. Gdańsk otrzymał tę nagrodę za dążenie do zgody. Uznano, że „Przyszłość i teraźniejszość w Gdańsku to wrażliwość na solidarność, obronę wolności oraz praw człowieka, a także ochronę pokoju”.

Czytaj więcej...

Open Eyes Economy on Tour w Gdańsku Bez relacji nie ma rozwoju – biznesu, nauki, społeczeństwa

prof. Tomasz Szlendak 2

Prof. Tomasz Szlendak

 

Relacje – nawiązywane, umacniane, rozwijane, dyskutowane w różnych kontekstach: biznesowych, społecznych, osobistych – były bohaterkami konferencji zatytułowanej „Relacje – nowy fundament rozwoju”, która – w ramach Open Eyes Economy on Tour 2019 – odbyła się 8 października br. w gdańskim Amber Expo. Praktycy biznesu, akademicy, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych, w sumie blisko 270 osób, zastanawiali się m.in. nad tym, czy doceniamy wartość relacji, co nas ogranicza w ich budowaniu, jak wykorzystywać ich potencjał do rozwoju miast, biznesu i edukacji.

Czytaj więcej...

Jakość kształcenia GFKM potwierdzona prestiżowym certyfikatem

Ceryfikat dla Fundacji Menedżerów

 

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów otrzymała prestiżową akredytację CEEMAN IQA (International Quality Accreditation), potwierdzającą spełnienie najwyższych międzynarodowych standardów edukacji menedżerskiej.

Czytaj więcej...

© Magazyn Pomorski 2013

Tworzenie stron www megaweb.pl